ETYKIETA OSTRZEGAWCZA

Stara zabytkowa etykieta ostrzegawcza, stosowana w deratyzacji. Dawniej, przy wykładaniu trutki na tackach był obowiązek wykładania na tacce również takiej karteczki, która swą treścią informowała osoby postronne o niebezpieczeństwie. Jeszcze dziś można spotkać ten oszczędny sposób tępienia myszy i szczurów, lecz zdarza się to już coraz rzadziej, wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe zaczynają powoli przechodzić na system karmników deratyzacyjnych na stałe przymocowanych do podłogi w piwnicach budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. Takich etykiet Muzeum posiada kilkanaście, dominuje inwencja twórcza właściciela firmy DDD, który wykonywał etykietę i powielał ją na xero w potrzebnej ilości. Ale były też etykiety drukowane, i to setkach tysięcy sztuk. Ten eksponat znaleziono na terenie Huty Pokój w Rudzie Śląskiej.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Krzysztof Karkoszka z firmy “OVERLAND” ze Świętochłowic. Nr. ewidencyjny 1587.