DUŻA DREWNIANA PAŚĆ NA SZCZURY

LARGE WOODEN fall on Rats

Duża drewniana paść na szczury, 62,5 cm długości, 13 cm szerokości i 65 cm wysokości. Komora łowna ma wymiar 9 x 9 cm i 50 cm długości. Przy odrobinie szczęścia i dużej liczbie gryzoni w obejściu istniała możliwość odłowienia dwóch szczurów na raz. Na zdjęciu widać ogryzienie otworu przez który wystaje stróżyk. To, że ogryzienie występuje wewnątrz komory, jest rzeczą normalną, ponieważ ciężar klocka przygniata gryzonia ale nie zabija go, takie wygryzienia są spotykane we wszystkich pułapkach typu paść. Zastanawiające w tym eksponacie jest ogryzienie otworu od zewnątrz pułapki, tak jak by inny szczur usiłował wygryźć większy otwór w celu uwolnienia uwięzionego w klatce swego kolegi. To trzecia pułapka w zbiorach Muzeum z zewnętrznymi ogryzieniami.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Krzysztof Karpiński z firmy “DEZ-DER” z Łopacianki. Nr ewidencyjny 871.