PIECZĄTKA DO STEMPLOWANIA ETYKIET OSTRZEGAWCZYCH

A stamp for stamping warning labels

Profejonalnie wykonana pieczątka do stemplowania etykiet ostrzegawczych. Bardzo dobry pomysł na produkcję własnych firmowych etykiet. Dawniej nie było możliwości kupienia uniwersalnej etykiety ostrzegawczej stosowanej w czasie deratyzacji. W Muzeum jest kilkanaście wzorów według indywidulnych projektów twórców firmowego pochodzenia. W tym eksponacie zawarto wymagane prawem ostrzeżenie przed możliwością zatrucia jak i dane teleadresowe wykonawcy deratyzacji i zamieszczono dodatkowo logo firmowe jako reklamę firmy DDD. Zdarzało się widzieć etykiety przyklejone do tacki tekturowej, ale najczęściej to trutka nasypana na część etykiety zabezpieczała ją przed zrzuceniem etykiety i przemieszczeniem jej w inne miejce. Bardzo ciekawy eksponat, obrazujący pracę szczurołapa.

Eksponat przekazali do Muzeum DDD Krzysztof i Tomasz Gruszczyk z firmy “GRUTOX” z miejsc. Grodziec Śląski. Nr. ewid. 1665.