ZABYTKOWY BELGIJSKI OPRYSKIWACZ RĘCZNY

HISTORICAL BELGIAN HAND SPRAYER

Zabytkowy belgijski opryskiwacz ręczny z napisem wytłoczonym na wierzchu zbiornika PULVERISATEUR "LE PHENIX" , oraz BRUXELLES. W drugim wierszu napis FABRICANTS J. LEGRAND & Cie. Napisy są w języku francuskim, ale w Belgii powszechnie używano języka francuskiego. W zbiorach Muzeum jest podobny opryskiwacz, który ma przylutowaną owalną tabliczkę reklamującą sklep sprzedający preparaty dezynfekcyjne i dezynsekcyjne w Brukseli przy ul Rue du Tivoli 27. Właścicielem sklepu był J. LEGRAND &  Cie. Na podstawie porównania tych dwóch eksponatów, można wysnuć wniosek, że Pan Legrand zamawiał wykonanie opryskiwaczy ze swoim nazwiskiem, które następnie sprzedawał klientom kupującym u niego środki do zwalczania szkodników.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Marcin Turowiecki  z firmy “DEZ - TUR” z Tomaszowa Mazowieckiego. Nr ewidencyjny1440.