• Nowy
OPAKOWANIE PREPARATU PENNPHOS 240 CS

PACKAGING OF PENNPHOS 240 CS

Opakowanie po preparacie PENNPHOS 240 CS Był to preparat owadobójczy w postaci mikrokapsułek do opryskiwania. Przeznaczony do zwalczania owadów biegających w pomieszczeniach. Preparat zawierał 240 g/litr chlorpiryfosu, substancji aktywnej z grupy fosforoorganicznych. Po zastosowaniu był bezwonny. Ten eksponat przypomina mi inny eksponat w zbiorach Muzeum DDD pod nazwą EMPIRE 20 ,który został zarejestrowany w Polsce w 1991 roku pod numerem rejestracyjnym Ministra zdrowia Tox-360. W Stanach Zjednoczonych preparat zawierający chlorpiryfos wycofano z użycia ze względu na dużą toksyczność dla człowieka, ale w Polsce ze względu na skuteczność cieszył się wielkim uznaniem i doczekał się nawet przydomka "kultowy". Z Pennfosem też była ciekawa historia, ponieważ węgierska firma BABOLNA zaproponowała polskiej firmie DEZ-DER sprzedaż preparatu owadobójczego na terenie Polski. DEZ-DER zarejestrował preparat, rozlał preparat do litrowych butelek i rozpoczął sprzedaż. Wtedy zjawił się francuski producent i oświadczył, że BABOLNA nie miała prawa odsprzedawać preparatu na rynek polski. DEZ-DER musiał oddać prawa do rejestracji. Ten eksponat jest z prawem do dystrybucji dla francuskiej firmy. Muzeum ma nadzieję, że kiedyś trafi tu butelka typu TWIN z niebieską etykietą.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Leszek Teschner Firma “FRODO” z Poznania. Nr ewidencyjny 2095.

2095
No reviews