• Nowy
OPAKOWANIE PREPARATU FENITROCAP 400 CS

PACKAGING OF FENITROCAP 400 CS

Opakowanie po preparacie FENITROCAP 400 CS. Był to preparat owadobójczy w postaci zawiesiny mikrokapsułek do opryskiwania. Przeznaczony do zwalczania owadów biegających w pomieszczeniach. Preparat zawierał 400 g/litr fenitrotionu, substancji aktywnej z grupy fosforoorganicznych. Preparat wycofano z użycia po 2012 roku ze względu na dużą toksyczność dla człowieka. Z tym preparatem też była podobna historia, jak z Pennphosem, ponieważ węgierska firma BABOLNA zaproponowała polskiej firmie DEZ-DER sprzedaż preparatu owadobójczego na terenie Polski. DEZ-DER zarejestrował preparat, rozlał preparat do litrowych butelek typu twin i rozpoczął sprzedaż. Wtedy zjawił się francuski producent i oświadczył, że BABOLNA nie miała prawa odsprzedawać preparatu na rynek polski. DEZ-DER musiał oddać prawa do rejestracji. Ten eksponat jest z prawem do dystrybucji dla francuskiej firmy. Muzeum ma nadzieję, że kiedyś trafi tu butelka TWIN z etykietą DEZ-DER-u jako dystrybutora.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Leszek Teschner Firma “FRODO” z Poznania. Nr ewidencyjny 2096.

2096
No reviews