• Nowy
VENTURIA - GRUPA POLSKICH FIRM DDD - PŁYTA CD

VENTURIA - DDD GROUP OF POLISH COMPANIES - CD

Płyta CD jako reklama Grupy Polskich Firm DDD, założona przez kilkunastu właścicieli Zakładów DDD w formie Stowarzyszenia (KRS 0000258159) w dniu 30 maja 2006 roku. W reklamie czytamy, że są to elitarne zakłady posiadające certyfikat natowski i specjalizują się w zwalczaniu szkodników żywności i sanitarnych, wprowadzają system nadzoru szkodników oparty na procedurach stosowanych w UE. Współpracują z wysokiej klasy specjalistami w zakresie zagrożeń biologicznych, dobrych praktyk produkcyjnych oraz entomologii.Powołują się na swojego konsultanta naukowego Profesora Stanisława Ignatowicza. Pliki na płycie noszą datę utworzenia w 2008 roku, czyli 2 lata po rejestracji Stowarzyszenia, które było zarejestrowane we Włocławku przy ul. Wczasowej 3 A. Po 11 latach działalności z nieznanych mi przyczyn dnia 30 czerwca 2017 roku Uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków otwarto likwidację Stowarzyszenia Venturia. Etymologia nazwy Stowarzyszenia wywodzi się od groźnego szkodnika sadów owocowych z grupy saprotrofów i pasożytów (Venturia inaequalis) grzyba wywołującego parch jabłoni.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Leszek Teschner Firma “FRODO” z Poznania. Nr ewidencyjny 2063.

2063