ROLNIK TYGODNIK ROLNICZY ILUSTROWANY 1927

AGRICULTURAL FARMER ILLUSTRATED 1927

"Rolnik" Tygodnik rolniczy ilustrowany wydany w niedzielę 10 lipca 1927 roku. Na stronie 456 zamieszczona reklama pasty Zelio do tępienia szczurów. Już wówczas zalecano stosowanie trucizny na szczury w pudełkach, co widać na zdjęciu, Dbano o dobrostan zwierząt hodowlanych, aby nie zatruły się wyłożoną byle gdzie trutką. W celu uatrakcyjnienia trutki zalecano rozmieszanie pasty Zelio z gęsto ugotowanym krochmalem. Zalecano również, aby przez pierwsze trzy dni podawać przynętę bez trytki, aby przyzwyczaić szczury do pobierania pokarmu, a dopiero 4 dnia dać dużo przynęty z trutką. Na stronie 460 Tygodnik informuje, że Niemcy w dniu 15 czerwca 1927 roku wypowiedziały totalną wojnę  ....muchom. Jednym słowem, Niemcy z całą sprężystością organizacyjną przeprowadzają wzorową mobilizację wszystkich sfer społeczeństwa w celu wyzwolenia się od plagi much. przykład w każdym razie godny naśladowania.

Eksponat przekazał do Muzeum DDD Marcin Turowiecki  z firmy “DEZ - TUR” z Tomaszowa Mazowieckiego. Nr ewidencyjny 1392.